Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sistem fotovoltaic ca mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sistem fotovoltaic ca mijloc fix

buna ziua ,
o societate a achizitionat un sistem fotovoltaic va rog unde se incadreaza ca si mijloc fix? multumesc frumos
george-neagu, moderator
Ca sa fie incadrat in categoria mijloacelor fixe, un bun material trebuie sa aiba o valoare de intrare in patrimoniu mai mare sau egala cu 2.500 de lei.
In caz contrar, daca valoarea bunului este mai mica de 2.500 de lei, acesta va fi considerat obiect de inventar.