Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii treapta de salarizare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

treapta de salarizare

functionar public;
referent asistent, 2 ani vechime in grad
am terminat facultatea in 2009, cu diploma de licenta
vechime in munca 15%
conform noii legi de salarizare unitara, in ce grila de salarizare ma incadrez?
54.| Referent, grad | M | 1,25| 1,30| 1,35| 1,40| 1,50| 1,60|
| | profesional asistent, |
| | treapta 3 de salarizare|
Oricum, coeficientii nu se aplica in anul 2010. Daca intrebarea era referitoare la studii, atunci, raspunsul e " veti ramane tot referent, chiar daca ati absolvit studii superioare" :)
banuiesc ca pana la absolvirea studiilor in 2009 ati fost incadrat tot ca referent asistent , studii medii probabil in functie de vechime treapta a II-a .daca din intrebarea dvs trebuie sa se inteleaga ca dupa absolvirea studiilor ati fost incadrat pe studii superioare atunci incadrarea pe noua lege a salarizarii ar trebui sa fie referent de specialitate, grad profesional asistent, treapta 3 SSD nr crt 45 gradatia a 3-a
Fara examen de promovare in clasa... nu se poate. :) Oricum, sunt de parere ca initiatorul topicului ar trebui sa fie ceva mai darnic in detalii, astfel, ne vom putea forma o opinie, fara sa fim nevoiti sa ne dam cu presupusul..... :)