avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie functionare de la primarie pentru Comerț ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie functionare de la primarie pentru Comerț cu amănuntul

Autorizatie functionare de la primarie pentru Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri si piete al altor produse.

Pentru a vinde cu amanuntul in cadrul unui targ (stand inchiriat) banuiesc ca este nevoie de codul CAEN
4789
Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri si piete al altor produse
(produse nealimentare)

Site-ul [ link extern ] .
Este o activitate care prin natura ei se desfasoara in afara sediului firmei, sau cel putin asa o inteleg eu.

Investigand pentru primaria de sector unde se va desfasura un targ de interes gasesc via juristfirme.ro [ link extern ] .

Din acestea, daca interpretarea mea este corecta, inteleg ca practic nu este nevoie de autorizatie de la primarie pt. 4789.
Este corecta supozitia mea? Multumesc.
Ultima modificare: Marți, 26 Septembrie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Acte necasare pt vanzarea in piete si targuri geee geee Buna ziua. sunt angajata la o societate cu 2 puncte de lucru, comercializeza perdele, covoare, etc. ne-am gandit, ca inaintea Sarbatorilor de iarna , sa ... (vezi toată discuția)
Comert ambulant zorzoliu zorzoliu Buna ziua, am un S.R.L si doresc sa devin vanzator ambulant dupa ce obtin codul CAEN , 1 – pot vinde oriunde ? exemplu: parcuri, piete, targuri, statii ... (vezi toată discuția)
Caen participare targuri si expozitii AlexT. AlexT. Ce caen imi trebuie pentru a putea participa la un targ?..de exemplu Baby Expo? (vezi toată discuția)