Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie functionare de la primarie pentru Comerț ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie functionare de la primarie pentru Comerț cu amănuntul

Autorizatie functionare de la primarie pentru Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri si piete al altor produse.

Pentru a vinde cu amanuntul in cadrul unui targ (stand inchiriat) banuiesc ca este nevoie de codul CAEN
Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri si piete al altor produse
(produse nealimentare)

Site-ul [ link extern ] .
Este o activitate care prin natura ei se desfasoara in afara sediului firmei, sau cel putin asa o inteleg eu.

Investigand pentru primaria de sector unde se va desfasura un targ de interes gasesc via juristfirme.ro [ link extern ] .

Din acestea, daca interpretarea mea este corecta, inteleg ca practic nu este nevoie de autorizatie de la primarie pt. 4789.
Este corecta supozitia mea? Multumesc.
george-neagu, moderator