avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 266 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea fondului funciar modificata de Legea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea fondului funciar modificata de Legea 123/15.05.2023 As ...

Legea fondului funciar modificata de Legea 123/15.05.2023
As dori sa stiu care sunt conditiile care trebuie indeplinite pentru ca persoanele (mostenitorii) care beneficiaza de prevederile Legii 123/2023 sa poata solicita primariilor titlu de proprietate pentru terenuri care nu au fost inca revendicate? Mostenitorii celor care au fost constransi de comunisti sa ``doneze`` terenul in baza HCM 308/1953 pot beneficia de legea 123/2023?

Alte discuții în legătură

Buna ziua! bunicul meu a fost deposedat abuziv de un teren agricol ... diana cernea diana cernea Buna ziua! Bunicul meu a fost deposedat abuziv de un teren agricol in baza HCM 308/1953 (hotarare prin care a fost fortat sa ”doneze” statului terenul ... (vezi toată discuția)
Bună ziua un teren agricol obținut de moștenitori în 1998 ... RalucaB23 RalucaB23 Bună ziua Un teren agricol obținut de moștenitori în 1998 prin certificat de la arhivele statului, figurand in dosarul cu donării cnf HCM 308/ ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, vă rog să mă ajutați. nu știu la cine să mă ... picolopicolo picolopicolo Bună ziua , vă rog să mă ajutați.Nu știu la cine să mă adresez și la cine să apelez. Că primaria nu a emis nici un titlu.Am moștenit o bucată de ... (vezi toată discuția)