avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... “Comuna O****, jud. A****, deţine dreptul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

“Comuna O****, jud. A****, deţine dreptul de proprietate publică ...

“Comuna O****, jud. A****, deţine dreptul de proprietate publică asupra
fântânii situate în com. O****, str. N***, nr. 8**, jud. A****, înscris în Inventarul bunurilor
care aparţin domeniului public al comunei, publicat în M.Of. nr. 609 bis,Partea I, din 16
august 2002, Anexa nr. 69, inventar aprobat prin Hotărârea nr. 15/9.08.1999 a Consiliului
Local al Comunei O****, Judeţul A*****.”

În anul 1994, prin titlul de proprietate nr. 40**3/11.04.1994, Comisia judeţeană de
fond funciar A**** a reconstituit dreptul de proprietate pentru terenul situat în com. O****, str.
N***, nr. 8**, jud. A****, în favoarea numitului M**** G*******.”

Întrebarea mea este; s-a procedat legal la trecerea fântânii în monitorul oficial, Dacă in 1994 eram proprietar și în 2002 a fost postată în M.of.?

Alte discuții în legătură

Cota parte din moștenire o ia statul ? Icarus33 Icarus33 Bună ziua . Tatăl meu a decedat în anul 2014 . Anul acesta am fost la notarul public , de la ultimul domiciliu al defunctului , pentru a dezbate moștenirea ... (vezi toată discuția)
Executare silita imposibila ? luticus luticus O sentinta judecatoreasca definitiva irevocabila si investita cu titlu ececutoriu mentioneaza faptul ca dispune reconstituirea dreptului de proprietate pentru ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate vasv123 vasv123 Legea spune ca un titlu de peoprietate poate fi anulat,daca nu au trecut trei ani de la eliberarea lui,sau de la data in care persaoana indreptatita a luat la ... (vezi toată discuția)