avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Întâmpinarea la contestație/ proces cum ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Întâmpinarea la contestație/ proces cum recomandați sa fie ...

Întâmpinarea la contestație/ proces cum recomandați sa fie ?

Am un caz cu o ridicare auto și am mai avut diverse spete cu poliția . Am multe motivații la contestație dar mă gândesc dacă
-ar fi bine sa o fac foarte plana, sa las doar o frază de negare pe un motiv și să le scot apoi pe toate la vedere la prezentarea
-sa dau toate motivele pe fata din prima #
#Am mai făcut asta și nu a mers bine . Politia se pregătește și poate falsifica ușor documente, in plus ei nu am prezentat jumătate din totalul documentelor cerute în fond , fara că judecătorul să menționeze ceva pe tema aceasta

Alte discuții în legătură

Recurs proces verbal de contraventie sp0nsoru sp0nsoru In luna iulie am fost oprit de catre un agent si amendat pe motiv ca am vorbit la telefon, nu aveam centura pusa si nici nu i-am prezentat actele. La rubrica ... (vezi toată discuția)
Buna seara. daca ma poate ajuta cineva cu un sfat: instanta - ... Trecatorul Trecatorul Buna seara. Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat: Instanta - CAB Dosar - Contencios administrativ Speta - Contestatie in anulare a hotararii Solutie: 1. ... (vezi toată discuția)
Am castigat fondul, cum procedez in recurs? comm comm Buna ziua, am o problema cu un pv radar contestat la judecatorie, eram cu familia mergeam in coloana , masina politiei nesemnalizata(logan albastru) a ajuns in ... (vezi toată discuția)