Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Obligatia repararii/inlocuirii/modernizarii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Obligatia repararii/inlocuirii/modernizarii conductelor de apa ...

Obligatia repararii/inlocuirii/modernizarii conductelor de apa si canalizare care ies din bloc pana la caminul din fata blocului, cui revine? asociatiei de proprietari ,unitatii administrativ teritoriale sau societatii de apa locala?Va multumesc cu anticipatie pentru raspuns.
Depinde cine este proprietar pe pamantul din fata blocului,
Daca sunt locatarii ei au obligatia. Daca nu sunt proprietarii este obligatia societatii de apa locala ( asta doar daca exista intre primarie si societatea de apa o delegare).
Cel mai sigur rugati presedintele asociatiei de proprietari sa se adreseze catre ANRSC prin email la petitii@anrsc.ro sau va puteti adresa dv .