Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ce impozite si taxe trebuie sa plateasca Persoana ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ce impozite si taxe trebuie sa plateasca Persoana Fizica?

O P.F. ce are ca obiect de activitate prestari servicii- coafura ce trebuie sa plateasca in anul 2010 si baza legala daca se poate!
Multumesc
pfa trebuiesc sa faca declaratie estimativa pentru 2010, in baza careia plateste impozit anticipat.
AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN, Avocat
da dar inafara de impozitul de 16% ce mai trebuie paltit am pfa din anul 2003 si pana acum nu am platit decat impozit la finante si nimic altceva
multumesc
atunci cu parere de rau va aduc la cunostinta ca trebuie sa achitati si cas-ul pe ultimii cinci ani plus penalitati.
Va rog sa-mi transmiteti si mie in ce lege se mentioneaza plata CAS obligatoriu la PFA.
Multumesc anticipat.
Chiar si daca lucrez in alta parte si am carte de munca acolo si platesc CAS tot amai trebuie sa platesc la pf ?