avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ce impozite si taxe trebuie sa plateasca Persoana ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ce impozite si taxe trebuie sa plateasca Persoana Fizica?

O P.F. ce are ca obiect de activitate prestari servicii- coafura ce trebuie sa plateasca in anul 2010 si baza legala daca se poate!
Multumesc
Cel mai recent răspuns: aniri09 , utilizator 16:45, 24 August 2010
pfa trebuiesc sa faca declaratie estimativa pentru 2010, in baza careia plateste impozit anticipat.
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Ianuarie 2010
AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN, Avocat
da dar inafara de impozitul de 16% ce mai trebuie paltit am pfa din anul 2003 si pana acum nu am platit decat impozit la finante si nimic altceva
multumesc
atunci cu parere de rau va aduc la cunostinta ca trebuie sa achitati si cas-ul pe ultimii cinci ani plus penalitati.
Va rog sa-mi transmiteti si mie in ce lege se mentioneaza plata CAS obligatoriu la PFA.
Multumesc anticipat.
Chiar si daca lucrez in alta parte si am carte de munca acolo si platesc CAS tot amai trebuie sa platesc la pf ?

Alte discuții în legătură

Contributii sociale pfa ion.tudor ion.tudor Buna ziua, va deranjez cu o intrebare, sunt PFA Taxi din 2004 si de atunci platesc contributiile sociale (pensie, somaj, sanatate) , ar trebui sa platesc in ... (vezi toată discuția)
Pfa si angajat; platesc contributiile prevazute de la 1 iulie? mpanciu2004 mpanciu2004 am un pfa din 2002 dar sunt si angajata cu carte de munca de peste 20 ani. sunt obligata sa platesc si aceste noi contributii incepand cu 1 iulie 2010 sau si ... (vezi toată discuția)
Pfa declaratii!!??? ContSters48867 ContSters48867 PFA ce declaratii trebuiesc depuse si ce taxe trebuiesc platite? (vezi toată discuția)