Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca am custodie exclusiva si am fost cu avionul cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca am custodie exclusiva si am fost cu avionul cu fetita mea ...

Daca am custodie exclusiva si am fost cu avionul cu fetita mea in Anglia cu pasaportul ei si decizia de divort , pot iesi din tara sa plec in Turcia cu ea dar cu autocarul? Precizez ca decizia de divort in care se afla si decizia custodiei sunt in acelasi document si cand am fost in Anglia cu avionul nu am avut acest document tradus in alta limba am folosit documentul in lb romana. Cand plecam in Turcia il folosim tot in lb. romana? Multumesc anticipat.
Eu recomand să traduceți hotărârea când plecați în Turcia.