avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Creditare clienți/ Plata in rate către un srl sau ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Creditare clienți/ Plata in rate către un srl sau IFN Contractul ...

Creditare clienți/
Plata in rate către un srl sau IFN

Contractul de vînzare cu plata in rate pt un echipament de către o firmă la o altă firmă ( + bilet la ordin) este diferit dpdv legal de leasing operațional?

Contractul de leasing este mai puternic decât contractul de rate ?

Executarea silită este diferită?

Alte discuții în legătură

Leasing neplatit mariussmg mariussmg Buna ziua, Am un leasing pentru un auto pe o perioada de 5 ani. Problemele cu plata au inceput sa apara acum 10 luni de zile (fiind perioada de cand nu am ... (vezi toată discuția)
In cautarea unei solutii ... daca exista radu.popa radu.popa Va rog sa ma ajutati cu un sfat. In anul 2008 am incheiat un contract de leasing pentru o masina in urmatoarele conditii: - pretul autoturismului nou - ... (vezi toată discuția)
Infiintare societate leasing theanca theanca Societatile care desfasoara activitati de leasing trebuie sa fie de tip IFN? exista o lista cu societatile care sunt autorizate sa desfasoare activitati de ... (vezi toată discuția)