avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia D112 - salariat 2 ore zi,salariul 215 lei
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia D112 - salariat 2 ore zi,salariul 215 lei

va rog sa imi spuneti daca pentru un salariat cu 2 ore zi,salariul 215 lei care declara ca are functia de baza la firma trebuie sa acord deducere personala 250......deoarece in decl 112 la ianuarie ma atentioneaza astfel...



Nu exista erori de validare.
ATENÞIONARI:
A: asigurat (4) [idAsig = 4] sectiune asiguratE3 (1)
atentionare regula: S137: E3_16(179)= max(0,E3_14 - E3_15 + E3_12 + E3_13(250))
Cel mai recent răspuns: Loredana_84 , utilizator 15:37, 5 Martie 2014
Nu prea aveti cum sa acordati deducerea personala, intrucat aceasta este mai mare decat salariul brut acordat.
asta inseamna ca nu ii acord deducere pesonala DELOC chiar daca e la functia de baza?
Deducerea se acorda.
Uitati aici calculul
[ link extern ]
MULTUMESC FOARTE MULT.....aceleasi sume le-am introdus si eu in decl 112 doar ca imi da acea atentionare pe care am atasat-o mai sus...legat de aceasta deducere ...cred...oare ar trebui sa trec in decl 112 la deducere personala suma 179 in loc de 250?
Si eu am primit aceleasi atentionari si mi-am pus aceleasi probleme ca si dvs.
Ati actualizat cu ultima varianta de D112? Pt ca mie, in prezent nu imi mai afiseaza aceasta eroare, dupa o discutie cu programatorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare declaratie vali2014 vali2014 Buna ziua Am completat in ultima varianta a declaratiei cu sectiunea \\"E\\" si am primit urmatoarele atentionari : asigurat (1) [idAsig = 1] ... (vezi toată discuția)
D 112 luna nouiembrie 2023 matioa matioa In momentul in care fac validarea declaratiei 112 la luna noiembrie 2023 imi apare aceasta atentionare la salariatii cu concediu medical “A: asigurat (1) ... (vezi toată discuția)
Probleme declaratie 112 marianacioata marianacioata Am un salariat detasat pana la data de 13.06.2014, data cand ii inceteaza detasarea si inceteaza contractul de munca. Pentru ca are concediu neefectuat, ii ... (vezi toată discuția)