Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... In 2023 un SRL a trecut la impozitul pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

In 2023 un SRL a trecut la impozitul pe profit

Buna ziua! Daca in anul 2023 un SRL cu activitate de asistenta stomatologica (CAEN 8623) a trecut la impozit pe profit datorita depasirii plafonului ce fel de impozit va aplica incepand cu anul 2024 avand in vedere ca activitatile medicale trebuie sa aplice 3%? Aceasta poate sa revina la impozit micro?
Va multumesc!
george-neagu, moderator