avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara! Daca intr-un proces,, avocatul a cerut ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara! Daca intr-un proces,, avocatul a cerut suspendarea ...

Buna seara! Daca intr-un proces,, avocatul a cerut suspendarea somatiei si a Titlului executoriu , iar in urma hotararii judecatoresti s-a stabilit admiterea in parte a contestatiei si dispune anularea titlului executoriu si a actelor de executare, datoria pentru care s-a emis acea executare se stinge? Daca totusi ramane de platit cum se va proceda? Sper ca m-am facut inteles. Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: zxcb , utilizator 19:25, 15 Decembrie 2023
S-a admis în parte, în ce parte nu s-a admis ?
Din ce ziceti, daca se anulează titlul executoriu, nu mai exista, deci nu se va mai pune în executare vreodata
Si suma pentru care s-a emis titlul trebuie sa o mai platesc?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordonante peste ordonante (oug71/2009 ; oug18/2010 ; oug45/2010 ; oug113/2010) lungu1on lungu1on [u]Oug71/2009[/u] : art.1 , (1^1) Plata sumelor prevazute prin hotarari judecatoresti avand ca obiect acordarea unor drepturi de natura salariala stabilite in ... (vezi toată discuția)
S-a admis contestatia la executare silita . ce urmeaza ? lungu1on lungu1on Proces cu institutie publica ( scoala ) , litigii de munca . Se castiga procesul si recursul . Se admite executare silita ; se admite si contestatia la ... (vezi toată discuția)
Interpretare decizie definitiva a instantei Indu06 Indu06 Buna seara, Fara sa intru prea mult in detalii deoarece este o speta destul de vasta, am urmatoarea dilema: Adresandu-ma instantei de judecata am ... (vezi toată discuția)