Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii overdraft
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

overdraft

beneficiez de overdraft la locul de munca#-o.in caz de demisie sau concediere,pt overdraft cine e girantul la banca?daca refuz sa il achit,pe cine apeleaza banca pt acoperirea imprumutului
In functie de ceea ce scrie in conventia incheiata intre banca si angajator.
multumesc de raspunsul promt!dar nu ami am contractul!poate sa imi elibereze banca o copie?multumesc anticipat
Sunt unele conventii care prevad ca atunci cand un angajat pleaca sa fie instiintata banca,iar angajatorii introduc pe nota de lichidare si viza bancii.
Indiferent de conventie tot salariatul va raspunde pentru neachitarea sumelor.
Intrebarea era referitoare la girant si modalitatea de recuperare a sumei acordate.