avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Va rog sa-mi raspundeti la o problema de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Va rog sa-mi raspundeti la o problema de despagubiri. ...

Buna ziua!
Va rog sa-mi raspundeti la o problema de despagubiri.
In urma Decretului 283/1975,pe raza com.Ciofrangeni ,jud.Arges,s-a construit un viaduct de cale ferata . In zona respectiva bunicii mei au avut teren si casa ,acestia fiind expropiati prin decretul respectiv, Unde ne putem adresa pentru despagubiri si in baza carei legi?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Legea 10/2001 oana2004 oana2004 Buna ziua , parintii mei au avut o casa proprietate construita pe un teren de 512 m2 in intravilan aflat in proprietatea lor , casa a fost demolata iar terenul ... (vezi toată discuția)
Decret de expropriere alygeo alygeo Va rog sa imi spunrti de unde pot afla in baza carui decret a avut loc o expropriere pt. utilitate publica si daca s-au primit sau nu despagubiri. In fapt, ... (vezi toată discuția)
Despagubire teren+constructii adrian_patrascu adrian_patrascu Buna ziua! Este o poveste putin cam lunga,dar trebuie spusa in totalitate pentru a fi inteleasa situatia data!Asadar: Stra-bunici mei din partea tatalui au ... (vezi toată discuția)