Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Trebuie majorat salariul minim pe economie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Trebuie majorat salariul minim pe economie dupa 24 ...

Buna ziua,

Trebuie majorat salariul minim pe economie dupa 24 luni vechime in firma si la firmele care activeaza in domeniul constructiilor?....astazi este ultima zi de trimis revisalul daca este asa nu?....cu cat pot majora salariul.?...si cu 10 lei este in regula?

multumesc
Legea nu prevede cu cat ..angajatorul stabileste.
Multumesc...să înțeleg căci trebuie modificat salariul și la firmele de construcții cu vechime de 24 luni cu salariul minim......?
sunt pareri contradictorii ..Inspectia Muncii spune ca da, Ministerul Muncii sustine ca nu.
Cornel Vasile, Consilier juridic