avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Tata a murit acum 8 ani și mama acum 2 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Tata a murit acum 8 ani și mama acum 2 ani jumătate. ...

Bună ziua. Tata a murit acum 8 ani și mama acum 2 ani jumătate. Pot face act de donație la locul de veci al tatălui ? Am lucrarea făcută la cimitir, dar primul este tatăl îngropat și deasupra este mama. Cum se procedează la actul de donație la locul de veci? Vă mulțumesc frumos anticipat.

Alte discuții în legătură

Donat loc veci. chris_04 chris_04 Buna ziua. Tata mi-a donat locul de veci concesionat (toate cheltuielile au fost si sunt suportate de mine) cei de la cimitir au spus ca nu poate fi trecut ... (vezi toată discuția)
Partaj de folosinta locuri de veci dong_yi dong_yi Buna ziua, Am un act de concesiune comun cu fostul sot pentru 2 locuri de veci. Cum pot imparti acest act de concesiune fara partaj, costuri enorme si fara ... (vezi toată discuția)
Bună seara, am și eu o mica speță cu moștenirea unul loc ... angi84 angi84 Bună seara, Am și eu o mica speță cu moștenirea unul loc de veci. Sa va zic povestea pe scurt. Prin 1997 Casa armatei din Constanța a ... (vezi toată discuția)