Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... IMPORTANT!Mega shop (magazinul de lângă casa) nu ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

IMPORTANT!Mega shop (magazinul de lângă casa) nu returneaza ...

Bună seara! Mega shop (magazinul de lângă casa) nu returneaza contravaloarea sgr. RaspunsulMega "mare" ,mama tuturor mici ,a fost cum ca trebuie sa ne deplasam în situația noastră, 3 stații pentru returnare garanție..Sunt obligați sau nu sa respecte legea și shop-urile? Normalitate ar fi ca cel de unde cumpar sa-mi poată returna banii opriti prin sgr.,nu sa te pună sa depozitezi ( scuza lor este ca nu au spatiu ca si cum noi acasa am avea depozite pentru asa ceva) apoi sa cari cine știe unde pentru garanție.Noi reciclam la bloc de 4 ani,la firma care reciclează sumele sunt derizorii,la sticla chiar nesemnificativ.20 bani/ kg sticla,iar la sgr 50 baniBUCATA.Ce rol mai au aceste firme în situația de fata?
G.GGG, utilizator