Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Asigurarea privata de sanatata platita de angajator
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Asigurarea privata de sanatata platita de angajator

asigurarea privata de sanatata platita de angajator (peste 400 euro anual)
george-neagu, moderator
ce e cu ea?
Buna ziua, angajatorul doreste sa ofere angajatilor o asigurare medicala privata, in valoare de 35 euro pe luna/angajat. Calculat la 12 luni, depaseste plafonul de 400 euro anual. Nu stiu cum se raporteaza aceasta asigurare in stat, pentru partea ce depaseste plafonul, salariatul suporta contributiile sau cum se procedeaza? Poate sunt persoane care au acest beneficiu si pot sa imi ofere mai multe detalii