avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la mașina ...

Buna seara, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la mașina Intr o noapte și l am filmat, i am făcut plângere penală, ce i se întâmpla individului? Plăcuțele dimineața le am găsit la ștergătoare
Mulțumesc pt răspuns
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 15:01, 20 Februarie 2024
Nu o sa i se întâmple nimic. În caz ca întâmplător dau de individ, ii pot da maxim o amenda.
Are plângere penală făcută si declarație, nu se întocmește dosar penal?
pt ce dosar penal ? care e fapta?
Nu se poate incadra la art. 228 furtul?


Lonapak a scris:

Nu se poate incadra la art. 228 furtul?

Mi au fost restituite oricum!

Alte discuții în legătură

Buna ziua, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la mașina intr ... Tatiana Luca Tatiana Luca Buna ziua, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la mașina Intr o noapte și l am filmat, i am făcut și plângere penală și am dat declarație, ce i se ... (vezi toată discuția)
Am intrat intr-un conflict cu un individ si mi-a smuls telefonul adrian_adrian18 adrian_adrian18 Am intrat intr-un conflict cu un individ la magazin. La iesirea din magazin, individul a devenit violent. Am inceput sa-l filmez si mi-a smuls telefonul din ... (vezi toată discuția)
Citatie politie pentru un furt fara intentie Adi. P Adi. P Buna ziua, am decis sa postez si eu o intamplare a mea prosteasca, in cateva cuvinte si daca este cineva amabil sa imi dea un raspuns . Intr-o miercuri seara ... (vezi toată discuția)