Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la mașina ...

Buna seara, dacă cineva mi a luat plăcuțele de la mașina Intr o noapte și l am filmat, i am făcut plângere penală, ce i se întâmpla individului? Plăcuțele dimineața le am găsit la ștergătoare
Mulțumesc pt răspuns
Nu o sa i se întâmple nimic. În caz ca întâmplător dau de individ, ii pot da maxim o amenda.
Are plângere penală făcută si declarație, nu se întocmește dosar penal?
pt ce dosar penal ? care e fapta?
Nu se poate incadra la art. 228 furtul?

Lonapak a scris:

Nu se poate incadra la art. 228 furtul?

Mi au fost restituite oricum!