Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Apartament închiriat de o firma de la o persoana ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Apartament închiriat de o firma de la o persoana fizica

Pentru un apartament închiriat de o firma de la o persoana fizica, chiria fiind de 1500 lei, 660 lei in plafon și diferența pusă pe stat ca avantaj salarial pentru angajatul care folosește locuința, începând din ianuarie 2024 se plătește și impozit către stat cu reținere la sursă, declarat în d100?
Se mai depune alta declarație?
george-neagu, moderator