avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 162 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna! Exemplu: In luna Ianuarie imi intra din import ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna! Exemplu: In luna Ianuarie imi intra din import 100 paleti ...

Buna!
Exemplu: In luna Ianuarie imi intra din import 100 paleti cu marfa. in luna martie export 100 paleti cu marfa.
In acest caz trebuie daclarati paletii la AFM?
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Paleti de lemn Laura Daniela Laura Daniela Buna ziua. Referitor la paletii de lemn , am urmatoarea situatie: Se achizitioneaza materie prima pe paleti , prin import. Dupa realizarea produsului finit, ... (vezi toată discuția)
Declarare ambalaje importator marfuri carmenbn carmenbn O SC importa consumabile sanitare.Ele vin ambalate in cutii de carton, care nu se distrug sau arunca, ci se folosesc mai departe pt.a le trimite clientilor (cu ... (vezi toată discuția)
Raportare ambalaje muraruana muraruana Buna ziua. As dori sa va intreb daca noi importam marfa ambalata in paleti de lemn trebuie sa dam paletii mai departe spre valorificare la un operator ... (vezi toată discuția)