avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Care este procedura pentru situatia in care o companie ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Care este procedura pentru situatia in care o companie aflata ...

Care este procedura pentru situatia in care o companie aflata in insolventa, cu un administrator judiciar desemnat care nu a notificat unul dintre creditori? ce optiuni are creditorul la cateva luni de la expiratea termenului de notificare / inscriere la masa credala?
Exista o diferenta intre situatia in care nu e notificat creditorul la insolventa si faliment?
Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Inscriere la masa credala georgia78 georgia78 poate sa-mi spuna si mie cineva care este procedura de recuperare a unor debite de catre primarie in cazul firmelor care intra in procedura insolventei? am ... (vezi toată discuția)
Inscriere la masa credala - procedura Krissia . Krissia . O firma are deschisa procedura de lichidare judiciara, dosarul fiind pe rol inca la instanta de judecata. S-a stabilit termen in septembrie pt inscrierea ... (vezi toată discuția)
Inscrierea la masa credala in lipsa notificarii innocent innocent Cum ma pot inscrie la masa credala pentru o firma intrata in insolventa daca lichidatorul nu m-a notificat ? Am aflat accidental de intrarea firmei respective ... (vezi toată discuția)