avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta lucru in acord global
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta lucru in acord global

Adeverinta lucru in acord global..
Daca acest document nu a facut parte din dosarul initial cand persoana respectiva a iesit la pensie, ce trebuie facut pentru recalcularea pensiei astfel incat sa se tina cont si de acest document?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:07, 20 Aprilie 2024
Se afla la dosarul de pensionare?
Nu se afla in dosarul depus in 1992
Dacă documentul nu se află la dosar, nu puteți emite nici o pretenție.
Pensia nu se poate recalcula retroactiv, pentru o adeverință care nu a fost depusă la dosar în termenul legal.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Martie 2024
Dapix, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depuneti adeverinta si se va lua in calcul dupa 01.09.2024.
Bună ziua, imibputeti spune și mie de unde pot lua o adeverință de acord global, eu am lucrat în piață unirii la magazinul hala unirii ICS comaliment un magazin etalon unde prin ani 1984 a fost demolat de Ceaușescu, am lucrat în acord global, aveam un plan pe magazin pe care îl depaseam ptr ca aveam vânzare mare,
Poate îmi ajuta la pensia pe care o am f mica, multumesc
JOHNVASILE a scris:

Nu se afla in dosarul depus in 1992

Alte discuții în legătură

Cerere recalculare pensie buna ziua, sunt pensionat anticipat ... Bogdandux Bogdandux Cerere recalculare pensie Buna ziua, Sunt pensionat anticipat cu penalizare.La data depunerii dosarului, nu aveam adeverinta de lucru in acord global si nici ... (vezi toată discuția)
Am lucrat in acord, având salariile brute,care nu erau trecute ... Sandor 57 Sandor 57 Am lucrat in acord, având salariile brute,care nu erau trecute în cartea de muncă. Am solicitat de la casa de pensii buletinul de calcul și văd că pensia ... (vezi toată discuția)