avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua. Locuiesc Intr un apartament dintr-un bloc ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua. Locuiesc Intr un apartament dintr-un bloc ANL ,împreună ...

Buna ziua.
Locuiesc Intr un apartament dintr-un bloc ANL ,împreună cu fiul meu care are doi ani.
El este încadrat în grad de handicap accentuat.
Credeți că este posibil sa fiu scutită de la plata chiriei? Și dacă da, care ar fi legea? Nu de alta ,însă dacă este posibil as vrea sa scot și legea la xerox fiindcă în orașul meu nimic nu e posibil fără o "dovada " .
Va mulțumesc tare mult pentru eventualele răspunsuri

Alte discuții în legătură

Locuinta-dreptul persoanelor cu handicap viovan viovan Locuiesc impreuna cu sotia,fiica si o nepoata intr-un apartament inchiriat de la Consiliul Local , doresc sa-mi raspundeti daca am derptul la scutire totala a ... (vezi toată discuția)
Persoana cu handicap, beneficiaza de reducerea impozitului pentru locuinta ? Pilu Pilu Buna ziua, as avea si eu o intrebare, daca ma poate lamuri cineva: Am o ruda care are un copil incadrat in gradul 2 de invaliditate, handicap accentuat, are si ... (vezi toată discuția)
Persoana cu handicap grav,plateste impozit dupa venitul din chirie? p.anni p.anni Buna seara. Sunt pensionata de boala,cu o indemnizatie dupa handicapul grav pe care il am.Din cauza bolii,locuiesc cu copiii la tara,la ei.In oras am o ... (vezi toată discuția)