avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 170 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Se poate candida ca independent consilier local?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Se poate candida ca independent consilier local?

Se poate candida ca independent consilier local daca sunt operator tableta? Stiu ca nu pot face parte dintr-un partid politic fiind operator dar nici ca independent nu se poate? Nu gasesc răspuns nicăieri.
Ultima modificare: Luni, 25 Martie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Se poate candida ca independent consilier local daca sunt operator ... Olivian1 Olivian1 Se poate candida ca independent consilier local daca sunt operator tableta? Stiu ca nu pot face parte dintr-un partid politic fiind operator dar nici ca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt operator tableta in sectia de votare si nu pot ... Olivian1 Olivian1 Buna ziua! Sunt operator tableta in sectia de votare si nu pot face parte dintr-un partid politic. Ca si consilier local independent as putea candida? (vezi toată discuția)
Candidatura consilier local goldstar9 goldstar9 Poti candida pentru functia de consilier local nefacand parte dintr-un partid politic?Stiu ca la inceput trebuie sa aduni un numar minim de semnaturi apoi ... (vezi toată discuția)