Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Majorare valoare produse achiziționate prin contract ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Majorare valoare produse achiziționate prin contract de vânzare

Bună ziua. Ridic următoarea problemă fictivă: am cumpărat niște produse de la o firmă, în valoare totală de 10UM. Contractul de vânzare a fost semnat pentru suma de 5UM dar am plătit 9UM până în prezent din cei 10UM, firma indicând ca ar dori ca 1/2 din sumă să fie plătită prin contract iar 1/2 cash. Acum firma vinde aceleași produse (identice) pentru suma de 6UM. Există vreo varianta pentru recuperarea celor 3UM sau măcar evitarea plății restului de 1UM?
claklaus, utilizator