Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Colegul de apartament nu vrea să se mute!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Colegul de apartament nu vrea să se mute!

Bună! Sunt în următoarea situație:
Am închiriat un apartament pe numele meu acum o perioadă de timp. Locuiesc cu încă două persoane care nu au niciun drept/nicio obligație contractuală. Am anunțat acum ceva timp una din persoanele cu care locuiesc că trebuie să se mute din apartament în maxim o lună, dar refuză iar proprietarul nu se implică în această situație. Ce pot face din punct de vedere legal ca să plece? Mulțumesc frumos!
DoinaHoratiu_11, utilizator
Buna ziua, trebuie sa il notificati in conditiile legii cu privire la evacuare. Aveti acest drept. Apelati la un avocat pentru redactarea si transmiterea notificarii conform procedurilor legale. Avocat Madalina Pascu