Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pot vinde o unealta pentru un utilaj?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pot vinde o unealta pentru un utilaj?

Bună seara,pot vinde o unealta pentru un utilaj in valoare de 2000 de lei în rate,eu fiind persoană fizică,dar printr-un un act doveditor încât să nu iau țeapă cu plata?
george-neagu, moderator
Daca vreti sa fie titlu executoriu, va trebui sa faceți contractul la notar.