Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Scoatere auto de sub evidenta fiscala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Scoatere auto de sub evidenta fiscala

Buna ziua. Am inmatriculat masina in Franta, fara a face radierea in Romania ( am fost presat de timp ). La inmatriculare s-au retinut placutele din Romania, in vederea distrugerii. In afara de noul talon, nu am primit alt document. La plata taxelor locale, masina apare deja neinmatriculata. care sunt procedurile de scoatere de sub evidenta fiscala la primarie?
Va multumesc.
Va duceți la primăria respectivă cu actele care atestă înmatricularea în Franța. Și vedeți ce alte cerințe au. Bineînțeles cereți scoaterea din evidenta fiscală.

Multumesc .