Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am radiat o firma în luna noiembrie 2023
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am radiat o firma în luna noiembrie 2023

Bună ziua!
Am radiat o firma în luna noiembrie 2023 ( a fost declarata inactiva în luna iulie 2023). În luna februarie 2024, mi au trecute în cazierul fiscal fapte.
Cei de la fisc mi au spus ca trebuie sa aștept 1 an de zile de radiere, pentru a șterge datele din cazier din oficiu.
Conform Ordonanței 39/2015, art6, alin3 informațiile se scot din oficiu și la cererea contribuabilului cu acte doveditoare . Ce părere aveți și ce ma îndrumați sa fac mai devreme de noiembrie 2024, când se împlinește un an.
george-neagu, moderator