avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 415 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am radiat o firma în luna noiembrie 2023
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am radiat o firma în luna noiembrie 2023

Bună ziua!
Am radiat o firma în luna noiembrie 2023 ( a fost declarata inactiva în luna iulie 2023). În luna februarie 2024, mi au trecute în cazierul fiscal fapte.
Cei de la fisc mi au spus ca trebuie sa aștept 1 an de zile de radiere, pentru a șterge datele din cazier din oficiu.
Conform Ordonanței 39/2015, art6, alin3 informațiile se scot din oficiu și la cererea contribuabilului cu acte doveditoare . Ce părere aveți și ce ma îndrumați sa fac mai devreme de noiembrie 2024, când se împlinește un an.
Ultima modificare: Vineri, 29 Martie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Scoaterea faptelor din cazierul fiscal - firma inactiva si radiata marinescul marinescul Buna ziua, As dori sa inteleg daca in conformitate cu legea ORDONANŢĂ nr. 39 din 26 august 2015 ... (vezi toată discuția)
Cazier fiscal adminstrator gelu86 gelu86 Am urmatoarea situatie: am fost adminsitrator la o firma, din 2008 nu s-au depus declaratii, firma a avut 2 angajati la inceput si nu a avut nici o activitate, ... (vezi toată discuția)
Cazier fiscal CRISTY40 CRISTY40 In luna Mai 2009 am fost inregistrat cu cazier fiscal pe o perioada de 5 ani pentru nedepunerea bilantului anual (eu fiind plecat la munca in strainatate iar ... (vezi toată discuția)