Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva in cazul vanzarii succesive a unor terenuri ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva in cazul vanzarii succesive a unor terenuri construibile?

Buna ziua
In cazul vanzarii succesive a unor terenuri construibile dobandite prin donatie de la rude(parinti si sotie) operatiunile se incadreaza la colectarea TVA in cazul depasirii plafonului 300.000 ron?
Multumesc
george-neagu, moderator