Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... bibliografie INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

bibliografie INM

Salut la toata lumea - As dori sa stiu si eu care sint autorii dupa care invatati , si care este stilul vostru de invatat

Cum invatati- tot sau selectiv ?

astept un raspuns urgent
se invata tot iar autorii ii gasesti pe siteul imn la bibliografie pt concurs.
care autori pe siteul INM? la care sectiune ai gasit tu autorii ?

Astept raspuns urgent
pe site-ul lor nu este nici un nume de autor, dar se merge pe cei de la Universitatea de Stat Bucuresti - faculatatea de Drept.
dar care sint autori , concret - dupa care invatati voi?
Eu dupa acestia invat:
Drept civil - anul I - Gh.Beleiu sau G.Boroi
Drept civil - Obligatii - C.Barsan, C.Statescu
Drept civil - Drepturi Reale - L.Pop sau I.P.Filipescu
Drept civil - Contracte - Fr.Deak ori Camelia Toader
Drept civil - Succesiuni- Fr.Deak
Drept procesual civil - V.M.Ciobanu, G.Boroi
Drept procesual penal - I.Neagu, N.Volonciu,
Drept penal - C.Mitrache, C.Bulai, Alex.Boroi, Gh.Nistoreanu