avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 286 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Buna ziua! Am mai pus o intrebare in acest sens dar ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Buna ziua! Am mai pus o intrebare in acest sens dar cum inca ...

Buna ziua!

Am mai pus o intrebare in acest sens dar cum inca sunt nelamurita, revin cu problema respectiva.
Intreprindere individuala, cod CAEN 0111, in anul 2023 obtine venituri din agricultura. Pentru aceste venituri am inteles, nu se tine cont de plafonul de 25000 euro. Insa daca intreprinderea individuala vinde mijloace fixe (utilaje agricole, autoturism) aflate in proprietatea intreprinderii individuale, veniturile obtinute trebuie declarate separat in declaratia unica si impozitate in sistem real?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

O intreprindere individuala, cod caen 0111, vinde un utilaj laviluca laviluca Buna ziua! O intreprindere individuala, cod CAEN 0111, impozitata la norma de venit, vinde un utilaj agricol. Venitul obtinut din vanzarea acestui utilaj cum ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie 221 tuicanmilica tuicanmilica intreprinderile individuale cu cod caen 0111 care au obtinut venituri agricole pe anul 2012 peste 100.000 euro,in sistem real,depun declaratia 221? (vezi toată discuția)
Cifra de afaceri intreprindere individuala laviluca laviluca Buna ziua, O Intreprindere Individuala care realizeaza venituri din agricultura ,cod caen 0111 impozitata la norma de venit si in anul agricol 2014 a ... (vezi toată discuția)