Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cand incepe campania electorala?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cand incepe campania electorala?

Buna ziua ! Am o intrebare : cand incepe campania electorala , ma pot folosi de poza unui candidat sa-i mut capul la poza unui cioban ? Vreau sa-l fac cioban !
george-neagu, moderator
In data de 10 mai 2024, va începe campania electorală care se va încheia pe 8 iunie 2024, la ora 7.00.
Pe cine doriti sa denigrati ? Pe cioban sau pe candidat? Denigrandu-l pe cioban lezati tot poporul roman, nu inteleg ce aveti cu aceasta ocupatie traditionala, istorica, nobila si pana la urma cea care a contribuit la geneza poporului roman.
Daca doriti sa il denigrati pe candidat, aveti grija sa nu-i lezati dreptul la imagine si dreptul la demnitate, pentru ca in anumite situatii persoana se poate intoarce impotriva dvs si va poate solicita dezdaunari.
Nu stiu, dar nu am incurajat niciodata o reclama facuta pe denigrarea celuilalt, mai bine va faceti reclama pe ceea ce poate face BINE candidatul dvs. Si la fel, nu pot sa inteleg, de ce o meserie respectabila ca cea de cioban trebuie in mod negativ asociata cu un chip al unei persoane care ne displace sau va displace,, dar ma rog, asta e, nu inteleg.