Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua, ma puteti ajuta cu un sfat in urmatoarea ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua, ma puteti ajuta cu un sfat in urmatoarea speta? Cumparator ...

Buna ziua, ma puteti ajuta cu un sfat in urmatoarea speta? Cumparator recent al unei case pe terenul careia tatal decedat al fostului proprietar a construit cu 24 ani in urma un garaj fara autorizatie. Mostenitorii au vandut casa+teren pe baza cartii funciare in care nu apare garajul. Garajul apare in releveu, iar in actele succesorale este mentionat ca a construit fara autorizatie si anul constructiei. Ce poate face cumparatorul pentru a intabula si garajul?
Teo8102, utilizator