avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! Am câștigat un apartament la licitație. ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! Am câștigat un apartament la licitație. Am actul ...

Buna ziua!
Am câștigat un apartament la licitație. Am actul de adjudecare și am înscris apartamentul la OCPI.
Fostul proprietar a depus contestație la executarea silita, împotriva băncii.
Întrebarea mea este: Daca in acel apartament nu locuiește nimeni, am dreptul sa intru in el ? Sau pot face evacuarea prin executor ?
Procesul este la sfârșitul lunii mai, până atunci eu ce drepturi am ?

Alte discuții în legătură

Executare silita de catre executor judecatoresc Teos1 Teos1 In urma unei licitatii castigate de la o banca am obtinut ACTUL DE ADJUDECARE care constituie TITLU DE PROPRIETATE asupra unui imobil dar in care eu nu pot ... (vezi toată discuția)
Autorizare patrundere executor yamada yamada In urma unei licitatii imobiliare, adjudecatarul apartamentului castigat la licitatie cere incuviintarea executarii silite. Pe portalul justitiei vad ca s-a ... (vezi toată discuția)
Bun dobandit prin licitatie, nu pot intra in posesia lui fizica puzuzu puzuzu Buna ziua. Am incercat sa caut o solutie pentru o nelamurire personala de ordin judiciar pe forum, dar nu am gasit niciun subiect asemanator deschis. Va rog ... (vezi toată discuția)