Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Rog lamuriri in urmatoarea speta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Rog lamuriri in urmatoarea speta

Buna ziua!pe un teren pe care am avut certificat de mostenitor in urma unui testament am cultivat lucerna.Certificatul a fost atacat si anulat.Desi nu exista alti mostenitori legal recunoscuti persoana ( fratele defunctului) ce a atacat in instsnta vrea sa mi ia recolta.Piate daca nu are act de mostenitor? si inca o intrebare, are voie sa intre abuxiv sa o taie fara sa ma notifice in prealabil? .Mentionez ca nu am fost de rea credinta eu avand certificat de mostenitor cand am infiintat cultura.Va multumesc!
ninaavram, utilizator