Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cass la un venit foarte mic in 2024, ca PFA?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cass la un venit foarte mic in 2024, ca PFA?

La un venit foarte mic in 2024, ca PFA, va trebui sa platesc in 2025 pentru anul 2024 o CASS de 10% din cota de 19800 lei, adica 1980 lei, chiar daca sunt pensionar? Ca pensionar sunt deja asigurat la sanatate.
george-neagu, moderator
da din pacate asa e legislatia actuala