avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Plata cu cardul nu merge cu lunile
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Plata cu cardul nu merge cu lunile

Plata cu cardul nu merge cu lunile

La shaormeria unde obisnuiesc sa cumpar de luni de zile este pus un mic panou pe care scrie ca nu se poate efectua plata cu cardul. Zice-se ca aparatul ar fi defect.
Defect de mai bine de 6 luni?
E un magazin in centru, plin vad comercial, vand cu tona si e si scump bine.
La cine reclam? Protectia consumatorului sau ANAF? Nu de alta, dar ma supara ca is luat de prost. Bon dau, dar eu is cam convins ca fac contabilitate dubla.

Alte discuții în legătură

Amplasare cutii pentru donatii AndaBrailean AndaBrailean Buna ziua. In luna iulie 2013 o societate comerciala a infiintat o fundatie. Scopul fundatiei, prevazut in actul constitutiv, este acela de a sustine ... (vezi toată discuția)
Obligativitate eliberare bon fiscal Zagoni Zagoni Buna ziua! Am intampinat o problema la un magazin de piese electronice, si anume: Am cumparat piese in valoare de 125 Ron, pentru firma, la care lucrez, ... (vezi toată discuția)
Garanție adidasi Adrianwba Adrianwba Buna ziua! In urma cu aproximativ 11 luni am cumpărat de la un magazin dintr-un centru comercial o pereche de adidași. De curând am constat ca perna de aer ... (vezi toată discuția)