avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contributii virate pt contract cod civil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contributii virate pt contract cod civil

Buna ziua,
va rog daca se poate sa ma lamuriti si pe mine. Am incheiat un contract pe cod civil pentru o persoana care este incadrata cu contract de munca la alta institutie publica,eu neavând posibilitatea sa o platesc din fondul de salarii o platesc de la cheltuieli cu bunuri si servicii și ii retin doar impozitul.Trebuie sa ii mai retin persoanei si altceva( ce anume) si daca trebuie si angajatorul sa vireze contributii.
cu multumiri,:O

Alte discuții în legătură

Contract civil dana manea dana manea lucrez intr-o institutie publica. de carand am angajat pe cineva cu contract civil. nu stiu cum il platim. are o remuneratie bruta de x lei din care viram 10% ... (vezi toată discuția)
Conventie civila danaluas danaluas Sunt interesat de subiectul privind angajarea cu conventie civila pe post de sofer. Mai este posibil sa se faca astfel de angajari si in ce conditii? (vezi toată discuția)
Retinere din salariu cu zecimale andad andad Este posibil ca in statul de plata, fluturas sa evidentiem retinerile cu zecimale? (vezi toată discuția)