Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Problema cu contractul de proprietate al ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Problema cu contractul de proprietate al apartamentului!

Pentru schimbarea cartii de identitate am nevoie de actul cu care se face dovada adresei de domiciliu. Acesta ar fi contractul de proprietate al apartamentului, pe numele parintilor. Problema este ca ei nu au decat: contract de construire si contract de imprumut. Cand le-am prezentat la politie mi s-a cerut si procesul verbal. Acest proces verbal a fost pierdut sau nu a fost niciodata intocmit. Parintii mei nu stiu nimic despre el. De unde pot obtine acest proces verbal in cazul in care a fost pierdut? Ce trebuie facut in cazul in care el nu a fost niciodata intocmit? Va multumesc anticipat pentru ajutorul acordat!
de la firma/autoritatea cu care parintii dvs. au incheiat contractul de constructie.
ce alte acte de proprietate mai au parintii dvs. relativ la casa? e intabulat dreptul de proprietate in CF (teren plus casa)?aeti certificat de urbanism? imi trebuie mai multe detalii pt a putea sa va dau un raspuns
Un duplicat al Procesului verbal il puteti obtine de la institutia cu care a fost incheiat contractul de construire. Daca acest contract este cu ICVL-ul, acum se numeste ROMCONFORT si are sediul la Universitate, langa Libraria M. Eminescu.
Contractul de imprumut este incheiat cu C.E.C.-ul, iar contractul de construire cu O.J-C.V.L. Bacau. Unde are sediul acest O.J.C.V.L. si la cine ma pot adresa?
Georgiana_Popa, utilizator
locuinta e construita in oras sau in vreo comuna?
E un apartament de bloc in orasul Bacau.