avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 348 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la notar cu copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la notar cu copil minor

divort notar cu copil minor legislatie
2 soti vor sa divorteze la notar,nu vor partaj nu au pretentii financiare doar sotia revenirea la numele de fata,atat
au un copil minor care va implini peste o luna 18 ani care locuieste cu bunica sotului.
demararea procedurii se vrea a fi facuta in urmatoarele zile nu se poate astepta prea mult,amandoi sotii au convenit asupra locatia unde va sta copilul si asupra tuturor lucrurilor pentru o luna de zile.
Cum se procedeaza in cazul acesta?Multumesc
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 19:20, 19 Mai 2025
Buna ziua, mergeti la notar cu actele de stare civila. Se da un termen de o luna de impacare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. o cunoștință, mama a doi copii minori locuiește ... Elenarom Elenarom Buna seara. O cunoștință, mama a doi copii minori locuiește împreună cu soțul in casa acestuia. De ceva vreme ,soțul se poarta foarte urat si nu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. as dori o informatie despre ancheta sociala care se ... I a1994 I a1994 Buna ziua. As dori o informatie despre ancheta sociala care se va desfasura intr-un divort la notar cu copil minor de 3 ani. Problema este ca noi locuim in ... (vezi toată discuția)
Divort prin notariat? constantin2408 constantin2408 Exista posibilitatea desfacerii casatoriei de catre un Notar public? Mentionez ca,in aceasta casatorie este vorba si despre un copil minor de 13 ani. Se ... (vezi toată discuția)