Creștem împreună! Datorită vouă, comunitatea avocatnet.ro a înregistrat 12,8 milioane de vizite în primele 7 luni din 2025.
Am auzit ca se cam practica
Nu stiu daca aveti cum sa verificati dar atentie ca patronul dvs sa nu aiba cumva 2 firme, una care aduce comenzi si are bani si are poate 2 angajati si pe cealalta unde sunt ceilalti angajati si nu are decat cheltuieli fara sa aiba venituri. Am auzit ca se cam practica si asa ceva! Ca sa aiba o firma curata pe care nu are datorii la stat.... etc. Succes!
Prima firma produce marfa, a doua are exclusivitate in a o comercializa si incasa banii. Din acesti bani se intorc la prima firma, conform contractului, suficienti bani cat sa ajunga pentru producerea altor marfuri, dar insuficienti sa acopere si salariile .