avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contabilitate ong
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contabilitate ong

Va rog frumos am o nelamurire....
In cazul unui ONG care are ca scop activitatea de consultanta si indrumare profesionala cum inregistrex in ctb cotizatiile pentru membrii.
Cand facturez cotizatiile le trec direct pe 731 sau le trec pe venituri doar in momentul cand le incasez???
Daca le trec direct pe venituri cand si facturez nu ma incarc cu facturi neincasate, daca ei platesc dupa nu stiu cate luni????

Va multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Inregistrare contabila venituri din cotizatii la ong ioanalex ioanalex cotizatiile membrilor unui ONG se trec in contul de venituri doar la incasare sau se inregistreaza in contul de venituri conform statutului chiar daca nu sunt ... (vezi toată discuția)
Chelt infiintare ong MariOancea MariOancea Buna seara, Am o asociatie fara scop patrimonial care s a infiintat anul trecut dar abia acum si-a inceput activitatea.Va rog sa imi spuneti daca am gandit ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 alina240 alina240 Buna ziua, Sunt PFA, anul trecut am avut activitate, insa anul acesta nu o sa mai am. Am cateva facturi de anul trecut neincasate. Sper ca le voi incasa ... (vezi toată discuția)