avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... intrare in Barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

intrare in Barou

Are , vreun avocat curajul sa spuna cata spaga a dat sa intre in Barou, chiar si sub anoniamat?:D
0 RON, 0 ROL, 0 USD
Avocat o sa fiu dupa ce vine decizia de la UNBR
Traim in Romania,totul se poate cu bani.Nu stiu sa iti spun o suma exacta.



0 RON, 0 ROL, 0 USD
Avocat o sa fiu dupa ce vine decizia de la UNBR


poate aia e situatia contului tau bancar dupa ce ai facut transferul in contul mestrului. :))


0 RON, 0 ROL, 0 USD
Avocat o sa fiu dupa ce vine decizia de la UNBR


Ai platit in Euro sau in lire sterline? sau poate in natura?:)):)):)):))
Sau urmeaza sa platesti de acum maestrului ce urmeaza sa te ia stagiar#-o:((
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Ianuarie 2007
Romică Stoica, Consilier juridic
de ce sunteti asa de pesimisti? chiar credeti ca nu se poate intra undeva fara sa dai mita? sunt sigura ca daca esti de nota zece si esti as in drep (ca doar despre asta vorbim) poti sa fi admis indiferent ca este vorba de inm sau barou. Sunt foarte multe persoane care au reusit prin propriile forte si fara sa dea mita. Nu trebuie decat sa te sacrifici putin...... Bafta tuturor si cred ca ar trebui sa aveti putina incrdere in voi!!!!!!!!!!!!!!

Alte discuții în legătură

Tutorial admitere avocatura roumanie roumanie As dori si eu niste informatii despre ce pasi trebuie sa urmezi ca sa intri in avocatura. Probabil unii gandesc de pe acum ca am terminat facultatea cum a ... (vezi toată discuția)
Care cat ati invatat mars0212 mars0212 Eu am citit civilul, la Procedura Civila m-am straduit putin mai mult, penalul il stiam si am rasfoit generalul si am reinvatat definitiile la special si mai ... (vezi toată discuția)
Cum gasiti un avocat indrumator? xm xm Spuneti-mi si mie cum se procedeaza in concret ca sa-ti gasesti un indrumator atunci cand nu ai nici rude avocati si nici bani ca sa-ti platesti stagiatura? ... (vezi toată discuția)