Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj tehnic

Lucrez la o societate cu CIM norma intreaga,dar mai am un contract cu timp partial (4 ore) la o alta firma.prima firma la care lucrez cu norma intreaga trece printr-o situatie economica grea /Pot beneficia de somaj tehnic pentru 3 luni?Treabuie sa
renunt la contractul partial?
Va multumesc
Da.
Nu trebuie sa renuntati la al doilea loc de munca.
Este perioada suspendării contractului individual de muncă din iniţiativa angajatorului, în cazul întreruperii temporare a activităţiiul salariatilor si nu are nici o legatura cu celalalt angajator.