Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii despre angajare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

despre angajare

am peste 45 ani,sant in tratative cu o firma pentru angajare,mi-a expirat somajul in 18 februarie 2010,firma este la o distanta de peste 500km de domiciliul actual,activitatea care urmeaza sa o desfasor nu necesita deocamdata sa-mi schimb domiciliul,ce avantaje are firma si ce avantaje are angajatul in acest caz?
care sant costurile societatii cu un salariu de 2000 lei/luna net pe care mi l-a promis?
Ca sa primiti dvs. un salariu net de 2.000 lei patronul scoate din buzunar 3.664 lei (diferenta de 1664 lei reprezinta impozite si contributii catre stat).
Avantajele sunt reciproce ,unitatea beneficiind de valoarea serviciilor dvs ,iar dvs beneficiind de valoarea retributiei negociate
Obligatiile sunt reprezentate de costuri salariale si impozite aferente (daca,unitatea se obliga sa le achite)
ynocentta, utilizator
Pentru a-si desfasura activitatea angajatorul are nevoie de dvs. pentru prestarea activitatii,iar dvs. aveti nevoie de salariu.:stunned: