Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

in ce baza se iau in considerare veniturile realizate din conventii civile de prestari servicii la calculul indemnizatiei pentru cresterea copilului?
as dori sa stiu daca exista o baza legala
Conform OUG 148/2005, se iau in considerare veniturile supuse impozitului pe venit potrivit prevederilor Legii nr. 571 privind Codul fiscal.
si eu sunt in aceeasi situatie, am avut venituri din conventii civile, insa nu mi-au fost luate in calcul. Am depus contestatie si degeaba. Acum incerc sa-mi gasesc un avocat sa vad daca pot face ceva sau nu....Trimite-mi un mesaj privat daca vrei detalii....