avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se poate transfera un functionar public daca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se poate transfera un functionar public daca angajatorul nu aproba

cum se poate transfera un functionar public fara a avea acordul angajatorului ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:41, 29 Martie 2010
nu mai exista notiunea de transfer.
incetare raporturi de munca din initiativa salariatului ...
HRS a scris:

nu mai exista notiunea de transfer.
incetare raporturi de munca din initiativa salariatului ...


Functionarii publici nu au raporturi de munca , ci de drept administrativ.

pe fond, nu se poate.
1. Depinde unde vreti sa plecati.
2. Daca plecati in sistemul privat demisionati si... sunteti liber, dupa aceea, sa va duceti unde doriti.
am fost si eu functionar public o vreme indelungata .
in momentul in care mi-am depus cererea de incetare raporturi de munca ... a fost aprobata .
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Transfer la cerere DIA63 DIA63 Lucrez ca f.p. si sunt afectat de restructurare.Am identificat o unitate asemanatoare care are deficit de personal inclusiv functia mea. Doresc sa ma transfer ... (vezi toată discuția)
Transfer functionar public in interes de serviciu Nagy Zsolt Istvan Nagy Zsolt Istvan buna am si eu o nelamurire , in ce conditii si daca se poate opune conducatorul unitatii de la care functionarul solicita sa fie transferat in interes de ... (vezi toată discuția)
Transfer functionar public Jovanna Jovanna Sunt functionar public intr-o primarie , ma pot transfera la consiliul judetean? Trebuie o anumita vechime pentru a face cerere de transfer ? Postul trebuie ... (vezi toată discuția)