Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se poate transfera un functionar public daca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se poate transfera un functionar public daca angajatorul nu aproba

cum se poate transfera un functionar public fara a avea acordul angajatorului ?
nu mai exista notiunea de transfer.
incetare raporturi de munca din initiativa salariatului ...
HRS a scris:

nu mai exista notiunea de transfer.
incetare raporturi de munca din initiativa salariatului ...

Functionarii publici nu au raporturi de munca , ci de drept administrativ.

pe fond, nu se poate.
1. Depinde unde vreti sa plecati.
2. Daca plecati in sistemul privat demisionati si... sunteti liber, dupa aceea, sa va duceti unde doriti.
am fost si eu functionar public o vreme indelungata .
in momentul in care mi-am depus cererea de incetare raporturi de munca ... a fost aprobata .
~ Conținut șters la cerere ~